Jdi na obsah Jdi na menu
 


PIONÝR OPEN

Co je to PIONÝR OPEN?

Pionýr open je projekt, který pořádají ve druhém zářijovém týdnu pionýrské skupiny v celé České republice. Cílem tohoto projektu je představit dnešní PIONÝR veřejnosti, seznámit ji s pojetím, činnostmi a aktivitami, které nabízí nejen rodičům dětí, ale i široké veřejnosti. Proto se opět otevřou klubovny pionýrských skupin, abyste mohli nahlédnout do jejich volnočasové práce s dětmi a mládeží.

V Karviné působí již mnoho let pionýrská skupina (kdysi 15. Pionýrská skupina při ZŠ Cihelní) nyní Těpéra, která nabízí dětem a mládeži spoustu různorodých činností od sportovních, turistických až po umělecké. Pravidelně pořádá tábory v krásné přírodě Vsetínska, jarní a podzimní tábory či se zapojuje do akcí na pomoc nemocným lidem nebo ohroženým zvířatům.

 

V rámci projektu PIONÝR OPEN vás srdečně zveme na akce pořádané naší pionýrskou skupinou TĚPÉRA. Přijďte se podívat, jak to u nás „chodí“.

Pátek 5. září 2014 od 15.30 – 18.00 hod. „INDIÁNSKÉ LÉTO S PIONÝREM“

Na zahradě MŠ Nedbalova v Karviné 6 bude pro děti připravena „indiánská stezka“ s úkoly, které budou zaměřeny na přesnost, zručnost, odvahu a znalosti z přírody.  Po splnění všech úkolů budou děti slavnostně pokřtěny na indiány.

Od 17.00 hod. zveme všechny bývalé pionýry na TÁBOROVÁ VZPOMÍNÁNÍ (Lidečko, Trojanovice, Fačkov, Náchod aj.) nad táborovými kronikami s  bývalými i současnými vedoucími.

Sobota 6. září 2014 od 11.00 – 16.00 hod. „SPORTOVNÍ ODPOLEDNE NETRADIČNĚ

Tato sportovní akce proběhne v Parku B. Němcové (za dětským koutkem).  Přijďte se podívat nebo si s námi i zahrát hru KIN-BALL, FRISBEE, RINGO nebo KRIKET.

 

Středa 10. září 2014 od 15.30 – 17.30 hod. „O PERNÍKOVÉ SLUNÍČKO“

Zveme vás do naší klubovny, která je v suterénu MŠ Nedbalova v Karviné 6, kde jsme pro vás připravili soutěž „O perníkové sluníčko“ a další aktivity.

 

Čtvrtek 11. Září 2014 od 15.30 – 17.30 hod. „TVOŘIVÁ DÍLNA“

 Rádi tvoříte? V naší klubovně si vyrobíte praktické dárky z korálků, pedigu, špachtlí nebo gumiček…

 

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Pionýři, instruktoři a vedoucí PS Těpéra

                                                                             Více informací také  na 

                                       
                                                                             www.facebook.com/PionyrskaSkupinaTepera